206
méter
Az Egri Érseki Palota kulturális, turisztikai és látogatóközpont is egyben, mely Eger belvárosában, a Széchenyi utcában található. Már maga a méltóságteljes, hófehér lépcsőház is megér egy látogatást. A szentmiséhez vagy ünnepekhez kapcsolódó tárgyak mellett Mária Terézia császárnő koronázási palástját is itt őrzik. Különlegessége a madaras terem, ami a restaurálás során több mint 30 réteg festék alól bukkant elő.
236
méter
A minaret Európa legészakibb török korból származó építménye, melynek 40 méter magas karcsú tornya az 1596-tól közel száz éven át tartó török uralomra emlékeztet. Aki bírja a szűk tereket, felmászhat a minaret tornyába, hogy a 97 csigalépcsőt letudva körülnézhessen a belváros felett.
247
méter
Kopcsik Lajos Oscar- és Venesz-díjas, olimpiai- és világbajnok mestercukrász alkotásait tekinthetik meg az érdeklődők. A bemutatásra kerülő 120 tárgy mindegyike marcipánból készült, mint például egy közel két méteres borospalack, a Minaret kicsinyített mása, de a gyermekek számára is igazi különlegességeket tartogat a kiállítás, hiszen cukormasszából elevenednek meg a mesehősök.
280
méter
Eger nem véletlenül lopta be magát a hazai és a külföldi utazóközönség szívébe, hiszen a történelmi múlt, a kultúra, na meg a jó bor otthona is egyben. Igazi bakancslistás város, aminek a felfedezésére minden életkorban érdemes időt szánni. A városnézéshez pedig keresve sem találna az ember alkalmasabb kiindulópontot, mint a Dobó István tér.
467
méter
A Líceum tornyának tetején találhatjuk Eger szemét, a Camera Obscurát. Ennek a tükrös szerkezetnek a működtetője bemutatja nekünk a belvárost felülnézetből. A torony teraszáról 53 méter magasból körbenézhetünk a város felett.
525
méter
Az Egri Vár ma Magyarország egyik legnépszerűbb turisztikai látványosságának számít, mely gyakran különböző kulturális rendezvényeknek és ünnepeknek is helyet biztosít. A várban kapott helyet az egri történelem és képzőművészet kulturális központjaként a Dobó István Vármúzeum. Számos gyűjteményt és leletegyüttest foglal magába, úgy, mint az érseki magángyűjteményt, várásatások leleteit, Legányi Ferenc paleontológiai gyűjteményét és a Gárdonyi-hagyatékot. Itt találjuk Eger egyik legkedveltebb éttermét az 1552 Éttermet is.
580
méter
Vezetéssel látogatható a város alatti egykori érseki pincerendszer, a Város a város alatt. Négy kilométer hosszú pincerendszer melyet 2007 februárjában a hét magyar csoda közé választottak. A pince hőmérséklete állandóan 12 fok, ezért meleg ruha, pulóver ajánlott. A pincelátogatás időtartama 45 – 50 perc. A pincerendszer a Hatvani kaputól a Rác kapuig, közel 4 kilométer hosszan terül el a város alatt. A pince legszebb része az oszlopos terem, ahol 7 x 7 pinceág sakktáblaszerűen hálózza be a teret.
698
méter
A Líceummal szemben áll Eger városának egyetlen klasszicista építménye, Magyarország második legnagyobb vallási épülete, a Bazilika. A bejárat előtti oszlopcsarnoka római Pantheon mintájára készült, 17 méter magas korinthoszi oszlopok tartják a timpanont. Az épület belső díszítése majd 120 évig tartott, így az oltárok elkészítése, a mennyezeti freskók festése több időt vett igénybe, mint maga az épület felépítése.
826
méter
1932-ben nyitotta meg kapuit, a XVI. században épült Törökfürdő mellett a város központjában, területén több gyógy-és élménymedence, valamint különböző vízi rekreációs lehetőségek várják a pihenni vagy gyógyulni vágyókat. A vízi komplexum 5,3 hektáros területén összesen 7 medence nyújt felfrissülést a nyári melegben. A vízforgatós Vízi váras élménymedence a kisgyerekek kedvence, a felnőttek körében pedig a pezsgőfürdő, a pezsgőágy, a víz alatti masszázs és a vízesés a legnépszerűbbek.
907
méter
A Törökfürdőt a jelen épületben Eger várost megszálló törökök építették 1610 és 1617 között. Az épületben nem csak medencék (ilidzsa), hanem a török fürdőzést idéző hamam (masszázs, gőz, leöntő fürdő) is található. A fürdő minden porcikájában igyekszik felidézni a török hangulatot, esztétikai elemekkel és hangulatos megvilágítással kialakított pihenő részek tovább erősítik a törökös hangulatot. A Törökfürdő ma modern balneoterápiás centrum.